سبک زندگی

12 نکته ورزش در سفر و حین طبیعت گردی

ممکن است یک سفر تفریحی یا کاری شما را از سبک زندگی ورزشی تان دور کند.
ورزش در سفر و حین طبیعت گردی می‌تواند به یک مهارت تبدیل شود که همه جا آن را به همراه خودتان می برید.
نکات و وسایل ورزشی هستند که می توانند شما را در حفظ سبک زندگی ورزشی در همه جای دنیا کمک کنند.

افرادی که بخش زیادی از زندگی شان را سفر کرده و در عین حال سبک زندگی ورزشی را هم حفظ می کنند رمز و رازی دارند که می خواهیم در این مقاله پیست به آن بپردازیم.

وسایل ورزشی مناسبی باید در سفر به همراه داشته باشید.

وسایل ورزشی که در سفر به همراه می بریم باید به جز سبک و قابل حمل بودن ؛ کاربردی ترین وسایل ورزشی باشند که می توانند نیازهای ورزشی ما را در طی هفته ها و ماهها رفع کنند. بسیار اهمیت دارد که کفش شما در سفر کاربردی و کاملا اندازه و متناسب و لباس هایتان آزاد و راحت باشند. لباس ها و وسایل ورزشی که واجب است در سفر به همراه داشته باشید را هرگز نباید فراموش کنید. مثل:

  • کفش ورزشی مقاوم
  • مایو
  • لباس ورزشی مناسب
  • طناب
  • کش پیلاتس
  • راکت بدمینتون
  • قمقمه

برای ورزش در سفر و در طبیعت باید حواستان جمع باشد و پس از چینش وسایل به شکل مناسب نکاتی را همیشه مدنظر داشته باشید.

برای استفاده از امکانات ورزشی هتل تان برنامه ریزی کنید.

اگر در حین سفر به هتل می‌روید باید از امکانات ورزشی آن به خوبی اطلاع داشته باشید و برای استفاده از باشگاه و استخر هتل زمان بندی مناسبی تعیین کنید. انتخاب زمانب ندی مناسبی که مثل ساعت در سر شما زنگ بزند موجب میشود عادت کنید که هرگز از ورزش غافل نشوید.

برای استخرها و باشگاههایی با امکانات ورزشی متفاوت پرس و جو کنید.

همه جای ایران و دنیا امکانات ورزشی مثل استخر ایسبرگز در سیدنی،استخر نپتون در کالیفرنیا،استخر هتل جول در دالاس،استخر هتل سن آلفونسو دل مار، استخر بادشیف در آلمان،استخر هتل هاربور پلازا در هنگ کنگ و…وجود دارد که میتواند به جز یک تجربه تفریحی بی نظیر یک ورزش کامل باشد.

ماجراجو باشید و ریسک پذیر

پیاده یا با کرایه یک دوچرخه به دل طبیعت ناشناخته زدن تجربه ای است که در ابتدا ممکن است بسیار ترسناک و در انتها احتمالا احساس پیروزی بر یک چالش شگفت انگیز را دارد.
حتی اگر حوصله طبیعت ناشناخته را ندارید از هتل یا خانه بیرون بزنید و مسیری را پیش بگیرید که نمی‌دانید به کجا می‌رسد. اینکار اعتماد به نفس شما را بالا می برد و شما را شجاع میکنند گذشته ازاین که قطعا در انتها یک فعالیت بدنی کامل به حساب می آید.

اگر با ماشین سفر میکنید نرمش کنید.

در سفر خودتان را رها کنید و آسوده ترین و شادترین ورژن خودتان را به نمایش بگذارید. اگر رانندگی می کنید بعد از هر یک ساعت پیاده شوید و ۵ تا ۱۰ دقیقه رقص یا نرمش کنید.آهنگ شاد بگذارید و قهقهه بزنید. شاد بودن و ورزش کردن قاعده و قوانین دست و پاگیری ندارد.

ورزش های شادی بخش را انتخاب کنید.

ورزش در سفر

طبیعتا در بین ورزش ها هم بعضی ها بیشتر از دیگران لذت بخش و روح افزا هستند. به یاد سپاری آنها موجب میشود که ورزش در سفر برایتان بسیار آرامش بخش تر و خاطره ساز تر از همیشه باشد. بعضی ورزش ها همان ها هستند که بعدها از آنها به عنوان بهترین خاطرات سفر یاد می کنید. که در اینجا با یادآوری چند مورد با ما همراه باشید.

یوگا


زیرانداز یا مت یوگا وزن زیادی ندارد شما می توانید آن را در چمدان به همراه داشته باشید که برای ورزش در سفر خصوصا در طبیعت بکر از آن استفاده کنید. با استفاده از مت یوگا در طبیعت محیط بکر و تازه سفرتان میتوانید لحظات رویایی بیشتری بسازید. با ترکیب این ورزش با موسیقی های ملایم مورد علاقه تان لحظاتی را تجربه خواهید کرد شاید در طول زندگیتان دیگر فرصت تکرارشان به وجود نیاید.

شنا


نوشیدن یک نوشیدنی سرد در تابستان یا یک نوشیدنی گرم در زمستان به علاوه شنا در استخری که تا به حال در آن آب تنی نکرده اید؛
از آن خاطراتی است که بعدها به عنوان به یادماندنی ترین لحظات سفر تان از آن یاد خواهید کرد. راه رفتن در آب چندین برابر راه رفتن عادی کالری میسوزاند.

پیلاتس

کش پیلاتس وسیله ی شگفت‌انگیزی و به راحتی قابل حملست که برای ورزش در سفر به شدت پیشنهاد می شود این وسیله می تواند ده ها نوع حرکت ورزشی جالب و کالری سوز را در سفر و در دل طبیعت برای شما به ارمغان بیاورد.

دوچرخه سواری


هرچند که می‌گویند هر انسانی در طول زندگی خود باید حداقل یک بار سفر با دوچرخه را تجربه کند اما اگر این تجربه را ندارید و نمی خواهید داشته باشید؛ بهتر است هرگز از دوچرخه سواری در دل طبیعت جدیدی که به آن پا گذاشته اید غافل نشوید.

طناب زنی

یک ورزش بسیار کالری سوز، مفید وکوتاه که با یک وسیله سبک در هرجایی قابل اجراست باید حتما در لیست ورزشهای سفری وجود داشته باشد.
طناب زنی برعکس تصور هرگز تکراری و کسل کننده نیست. این ورزش روش های متفاوتی دارد که با یادگیری آن ها می توانید در حرکات ورزشی لاغری و عضله سازی خود تنوع زیادی برای خودتان ایجاد کنید.

بدمینتون

بدون راکت بدمینتون به هیچ سفری نروید! این وسیله ورزشی سبک به آسانی میتواند موجبات ورزش در طبیعت به لذت بخش ترین روش ممکن را برایتان فراهم کند.

چه وسایل دیگری برای سفر پیشنهاد میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید